MENU
jak prawidłowo przygotować patelnie żeliwną do użytkowania w kuchni

Przygotowanie żeliwnej patelni do użytkowania

Jak wyczyścić żeliwną patelnię po gotowaniu

30 stycznia 2017 Możliwość komentowania Jak wyczyścić patelnię z żeliwa zaraz po gotowaniu czy smażeniu została wyłączona Wyświetleń: 3739 Aktualności

Jak wyczyścić patelnię z żeliwa zaraz po gotowaniu czy smażeniu

Jeśli dopiero skończyli Państwo gotowanie posiłku i patelnia żeliwna jest jeszcze ciepła, czyszczenie jej nie powinno wymagać zbyt wiele pracy.

Wystarczy umyć patelnię pod bieżącą wodą, lekko pocierając dno patelni. W ten sposób usuniemy resztki dania. Można zrobić to za pomocą silikonowej łopatki lub gąbki. Następnie umytą patelnie należy wytrzeć do sucha papierowym ręcznikiem kuchennym, rozgrzać i gdy ona będzie już ciepła posmarować olejem (musimy być przy tym ostrożnym, ponieważ patelnia będzie się nagrzewać). Teraz możemy posmarować patelnię na zewnątrz olejem.

Do smarowania można używać gąbki. Dzięki temu zachowamy połysk żeliwnej patelni. Po smarowaniu patelnia zachowuje naturalną powlokę zapobiegającą przywieraniu i chroni ją przed wilgocią. W ten sposób można przygotować patelnie do dalszego wykorzystania – nasze ulubione dania nie będą się więcej przypalały.

Zobacz jak przygotować patelnie żeliwną do użytku

Komentarze Niedostepne